Kup w przeciągu:

Jaki rozmiar walizki kupić?

Pojemność i rozmiar walizki

Podpowiemy jaki rozmiar walizki wybrać w zależności od ilości dni pobytu:

  • 3-4 dni: mała walizka o pojemności 30-40 litrów(rozmiar walizek kabinowych znajdziesz w poradniku)
  • 4-7 dni : średnia walizka o pojemności 50-80 litrów.
  • Ponad 7 dni : duża walizka o pojemności 80-120 litrów.

Czy 20 kg bagażu to dużo?

Jest to prawie niemożliwe, aby przekroczyć 20 kilogramów z przyzwoitą walizką wypełnioną tylko ubraniami. Ile waży duża walizka z ubraniami? Do tego dolicz jednak cięższe rzeczy typu kosmetyki, książki czy małą elektronikę, jeśli je przewozisz.

Czy można mieć torebkę oprócz bagażu podręcznego?

Tutaj prócz bagażu podręcznego na pokład samolotu możemy także wnieść damską torebkę lub torbę z laptopem. Niestety zwykle ich wymiary także są dokładnie określone i w zależności od przewoźnika różnią się między sobą.

Jak wybrać walizkę do samolotu?

Najlepiej wybrać walizkę z metalowymi zamkami, które są solidniejsze i bardziej trwałe. W czasie podróży istnieje niestety niebezpieczeństwo kradzieży, dlatego, mimo dodatkowych kosztów warto zdecydować się na model walizki z szyfrowym zamkiem TSA.

Jaka walizka do 23 kg?

Zwyczajowy rozmiar bagażu rejestrowanego to łączny wymiar 3 boków (długość + szerokość + wysokość nieprzekraczający 158 cm oraz maksymalna waga 23 kg.

Co jeśli bagaż podręczny jest za duży?

Bagaż rejestrowany mierzony jest „na oko” przez pracownika, który przyjmuje go przy stanowisku odprawy. Jeśli ten uzna, że wygląda na zbyt duży, wtedy zostanie dokładnie zmierzony. Inaczej jest z wagą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium